1. oktobrī, Starptautiskajā veco ļaužu dienā, visi seniori tiek aicināti bez maksas apmeklēt vairākus Daugavpils tūrisma objektus. Savukārt 3.oktobrī Kultūras pilī notiks Senioru dienai veltīts svinīgais pasākums.

Starptautiski atzīmējamās dienas statusu 1. oktobrim piešķīra ANO Ģenerālā asambleja, 1991. gadā izsludinot to par Starptautisko veco ļaužu dienu. Šīs dienas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību iedzīvotāju novecošanās problēmām, veco ļaužu dzīves grūtībām, vientuļajiem vecajiem cilvēkiem.

Starptautiskajā senioru dienā, uzrādot pensionāra apliecību, bez maksas varēs apmeklēt šādas Daugavpils kultūras iestādes:

Latgales zoodārzu (Vienības iela 27)
Darba laiks: 10.00 – 18.00

Krievu kultūras centru (Varšavas iela 14)
Darba laiks: 10.00 – 14.00

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju (Rīgas iela 8)
Darba laiks: 10.00 – 18.00

Daugavpils Māla mākslas centru (18. novembra iela 8)
Darba laiks: 12.00 – 18.00

Šmakovkas muzeju (Rīgas iela 22a)
Darba laiks: 11.00 – 19.00

Marka Rotko mākslas centru (Mihaila iela 3)

Darba laiks: 11.00 – 19.00

Savukārt 3.oktobrī plkst. 13.00 Daugavpils Kultūras pils lielajā zālē (Smilšu ielā 92) notiks svinīgais pasākums un koncerts, veltīts Starptautiskajai veco ļaužu dienai un Dienas centra “Saskarsme” 20 gadu jubilejai. Ieeja pasākumā ir bezmaksas.

Seniori var apmeklēt Daugavpils kultūras un tūrisma objektus uz īpaši izdevīgiem nosacījumiem ne tikai 1.oktobrī: daudzviet pensionāriem pastāvīgi pieejamas atlaides, informāciju par kurām var saņemt attiecīgajā iestādē.

Daugavpils teātrī (Rīgas iela 22a) senioriem pastāvīgi ir pieejama 20% atlaide biļešu iegādei, izņemot Daugavpils teātra pirmizrādes un iestudējumus bērniem.

Latgales centrālā bibliotēka atgādina, ka tās pakalpojumi pensionāriem vienmēr ir bijuši un būs bezmaksas.  

Daugavpils dome, pašvaldības iestādes, pilsētas tūrisma un kultūras iestādes, kā arī sadarbības partneri sveic mūsu seniorus Starptautiskajā veco ļaužu dienā un aicina piedalīties pasākumos un pavadīt savus svētkus piesātināti un interesanti!