Daugavpils pilsētas Ķīmijas apkaimes Darbīgā kopiena uzsākusi īstenot jaunā gada aktivitātes. Saskaņā ar kopienas partneru izveidoto aktivitāšu plānu 2023.gadā tiks īstenoti dažādi pasākumi, kuri galvenokārt tiks veltīti noteiktu mērķgrupu iesaistei un iekļaušanai, kā arī kopienas mērķu sasniegšanai:

  • Mazaktīvo jeb “neredzamo” pusaudžu un jauniešu iesaiste un iekļaušana;
  • Ukrainas bēgļu ģimeņu iesaiste un iekļaušana;
  • Mazaizsargāto iedzīvotāju grupu iesaiste un iekļaušana;
  • Apkaimes labiekārtošana un sakopšana.

Kopienas aktivitāšu gads tika atklāts ar jauku Vecā jaunā gada koncertu Daugavpils Sociālā dienesta Dienas centrā personām ar garīga rakstura traucējumiem, kurš šobrīd savu mājvietu ir atradis 18.novembra ielā 197V, Daugavpilī. Koncertā uzstājās Daugavpils pilsētas 23., 21. un 26.pirmsskolas izglītības iestādes bērni un darbinieki, kā arī Daugavpils Iespēju vidusskolas skolēni un skolotāji.

Līdz 24.janvārim iespējams pieteikties tiešsaistes apmācībām pārmaiņu ieviešanai un kopienu attīstībai “Darbīgās kopienas Latgalē – 2023”, kuras īsteno Izglītības iniciatīvu centrs un British Council pārstāvniecība Latvijā. Apmācību kurss sāksies 25.janvārī, un tā mērķis ir stiprināt vietējās kopienas un veicināt kopienu aktīvistu izpratni par projektu kā rīku pārmaiņu ieviešanā un kopienas attīstības procesu stimulēšanā. Tiešsaistes apmācībās tiek aicināti piedalīties Latgales reģiona kopienu līderi, iedzīvotāju grupas, iestādes, organizācijas un NVO. Apmācības notiks 25.janvārī, 1. un 8.februārī no plkst.15.00 līdz plkst.17.00. Nodarbības vadīs British Council pārstāvniecības Latvijā kopienu attīstības konsultante Kristīne Ļeontjeva. Nodarbību laikā dalībnieki uzzinās galvenos priekšnosacījumus un veiks sagatavošanās soļus veiksmīgai kopienu iniciatīvu plānošanai un īstenošanai. Dalība šajās apmācībās dalībniekiem dos iespēju piedalīties kopienu iniciatīvu konkursā „Darbīgās kopienas Latgalē – 2023”, kurā viens kopienas iniciatīvas pieteikums var pretendēt uz finansējumu līdz 2000,00 EUR. Plānots atbalstīt līdz 10 kopienu iniciatīvām. Pieteikties apmācībām var līdz 24.janvārim, aizpildot pieteikuma formu šeit: https://ej.uz/darbīgāskopienas_2023

Izglītības iniciatīvu centra iniciatīva “Darbīgās kopienas” tapusi sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā “People to People Cultural Engagement” programmas ietvaros. Programmas mērķis ir atbalstīt vietējo kopienu izglītības, kultūras, sociālās uzņēmējdarbības aktivitātes, kas veicina sabiedrības saliedētību. Programma tiek īstenota sadarbībā ar vietējām organizācijām. Vairāk par British Council darbību Latvijā meklē www.britishcouncil.lv. 

Papildu informācija:
Kristīne Liepiņa, iniciatīvas “Darbīgās kopienas” vadītāja
Tālr.: +371 29 164 099; E-pasts: iic.kristine@gmail.com

IIC #DarbīgāsKopienas #PeopleToPeople

Informāciju sagatavoja:
Arvita Jukša,
projekta „Darbīgās kopienas” vietējās kopienas koordinatore Daugavpilī
tālr: 26825598; e-pasts: daug26pii@inbox.lv