1. oktobris - Starptautiskā veco ļaužu diena

 

Starptautiski atzīmējamās dienas statusu 1. oktobrim piešķīra ANO Ģenerālā asambleja, 1991. gadā izsludinot to par Starptautisko veco ļaužu dienu. Šīs dienas mērķi ir pievērst sabiedrības uzmanību iedzīvotāju novecošanās problēmām, veco ļaužu dzīves grūtībām, vientuļajiem vecajiem cilvēkiem. Daugavpils pilsētas dome, Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde “Sociālais dienests” kopīgi ar sadarbības partneriem, Latvijas Sarkanā krusta Daugavpils nodaļu un pilsētas kultūras iestādēm, sagatavojusi senioriem virkni pasākumu.  

 Pēc izveidojušās tradīcijas, 1.oktobrī, Starptautiskajā veco ļaužu dienā, Daugavpils  pensionāri, uzrādot apliecību, varēs apskatīt bez maksas ekspozīcijas:

  • Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā ( Rīgas ielā 8, no plkst. 10.00 līdz 16.00),
  • Latgales zoodārzā (Vienības ielā 27, no plkst. 10.00 līdz 18.00),
  • Marka Rotko Mākslas centrā ( Mihaila ielā 3, no plkst. 11.00-17.00 ),
  • Šmakovkas muzejā (Rīgas ielā 22A, no 11.00 līdz 19.00)

Latgales centrālā bibliotēka atgādina, ka tās pakalpojumi pensionāriem vienmēr ir bijuši un būs bezmaksas .  

1.oktobrī plkst. 13.00 Daugavpils Kultūras pils lielajā zālē (Smilšu ielā 92) notiks svinīgais pasākums un koncerts, veltīts Starptautiskajai veco ļaužu dienai. Pēc koncerta Kultūras pils foajē spēlēs dzīvā mūzika, un seniori varēs padejot, izklaidēties un padzert tējas tasi ar cepumiem. Ieeja pasākumā ir bezmaksas, uzrādot pensionāra apliecību. Ielūdzam pilsētas seniorus uz šo pasākumu!

1.oktobrī  Daugavpils domes, Sociālā dienesta un Latvijas Sarkanā krusta Daugavpils nodaļas pārstāvji apsveiks visus Daugavpils pensionāru sociālās apkalpošanas teritoriālais centra klientus un pasniegs viņiem nelielas dāvanas.

Daugavpils dome, Sociālais dienests un Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils nodaļa sveic mūsu seniorus Starptautiskajā veco ļaužu dienā un aicina piedalīties pasākumos un pavadīt savus svētkus piesātināti un interesanti!

Informāciju sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes “Sociālais dienests” sabiedrisko attiecību un e-pakalpojumu speciālists Marina Gorkina.

Pēdējās izmaiņas veiktas: 26.09.2019 05:38