Notika seminārs par jaunumiem invaliditātes noteikšanas sistēmā

   

2014.gada 12.novembrī  Daugavpils invalīdu biedrības telpās (Vienības ielā 4) notika Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) organizēts seminārs Novērtē to, kas tev ir! Uz semināru aicināti visi interesenti, kam ir saistoša informācija par jaunumiem invaliditātes noteikšanas sistēmā. Šajā seminārā piedalījās Daugavpils pilsētas domes Sociālo lietu pārvaldes dažu nodaļu un struktūrvienību vadītāji un darbinieki. Semināra pirmajā daļā dalībniekus  iepazīstināja ar Funkcionālo spēju pašnovērtējuma anketu, kas no 2015.gada 1.janvāra būs jāpievieno dokumentiem, kas iesniedzami VDEĀVK prognozējamās invaliditātes, kā arī invaliditātes un darbspēju ekspertīzes uzsākšanai. Anketa, kas sastāv no 19 jautājumiem par līdzdalības, pašaprūpes un citām grūtībām saistībā ar cilvēka fiziskās un garīgās veselības stāvokli, papildinās invaliditātes ekspertīzei nepieciešamo informāciju un ļaus lemt par ekspertīzes veikšanu bez cilvēka klātbūtnes, jo sākot ar 2015.gada 1.janvāri uz ekspertīzi klātienē cilvēkam būs jāierodas tikai tad, ja VDEĀVK rīcībā nebūs pietiekošas informācijas, vai tā būs pretrunīga.

Semināra otrajā daļā bija iespēja apgūt paškoučingu jeb aktivitāšu kopumu dzīves kvalitātes uzlabošanai personīgās efektivitātes, biznesa un komandu kouča Jevas Karabeško vadībā.

Semināri tiek organizēti kampaņas „Novērtē to, kas Tev ir!” ietvaros, kas ir daļa no Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas īstenotā Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta "Darbspēju vērtēšanas sistēmas pilnveidošana" (1DP/1.4.1.2.1./08/IPIA/NVA/001). Kampaņas ietvaros laikā līdz 2014.gada 15.decembrim tiks īstenotas daudzveidīgas sabiedrības informēšanas un iesaistes aktivitātes par pilnveidotās invaliditātes noteikšanas sistēmu šobrīd un iecerēm nākotnē.

Pasākumu atbalstīja Daugavpils pilsētas dome, Daugavpils invalīdu biedrība un Daugavpils pilsētas domes Sociālo lietu pārvalde.

 

 

Pēdējās izmaiņas veiktas: 05.12.2014 09:22