Datorprasmes ir svarīgas Sociālās patversmes klientiem

 

Līdz ar strauji attīstošos laikmetu tehnoloģiju jomā,  Sociālajā patversmē, Šaurā ielā 23,  klientiem tika ierīkota brīvā laika un atpūtas istaba ar iespējām izmantot datoru. Atpūtas istabā ir pieejamas arī attīstošās galda spēles. Istabas atvēršanas brīdī klienti cienāti ar saldumiem un našķiem, tika iepazīstināti ar iespējām, kas realizējamas, ja paši gatavi iesaistīties sevis pilnveidošanā.

Iespējams kādam iepazīšanās ar datoru un tā izmantošana ir pirmā pieredze ar tehnoloģijām, bet kādam pašsaprotama lieta, jāapzinās, ka Patversmes klientiem, tas ir veids kā uzturēt sociālās prasmes un iemaņas. Svarīgi dot iespēju celt pašapziņu komunicējot ne tikai ar līdzcilvēkiem klātienē, bet izmantojot tehnoloģijas ir iespējas sazināties sociālajos tīklos, kur var meklēt pazudušos radiniekus, uzturēt kontaktus ar draugiem un paziņām no tālām zemēm. Tehnoloģijas dod iespēju patstāvīgi vai ar sociālā darba speciālistu atbalstu meklēt darbu interneta vietnēs, apgūt  elektroniska iesnieguma aizpildīšanu un iesniegšanu valsts un pašvaldību iestādēm, uzrakstīt CV vai motivācijas vēstuli pēc nepieciešamības u. c. iespējas, lai integrētos mūsdienu sabiedrībā.

Sociālā darba speciālisti ir motivēti iesaistīt ik vienu klientu, kurš gatavs apgūt jaunas iespējas sevis pilnveidošanā.

Sociālā darba speciālisti Alise Line un Ludmila Aļeksejeva turpina iesaistīt klientus socializēšanās procesā. Klienti tiek iesaistīti nodarbinātības veicināšanās nodarbībās, kur tiek apgūtas CV un motivācijas vēstules  sastādīšanas un rakstīšanas prasmes, tiek novadītas nodarbības par ģērbšanās kultūru un to, kā uzvesties darba intervijās. Klienti, risinot savas sociālās problēmas, var paļauties uz Sociālās patversmes sociālā darba speciālistu atbalstošo attieksmi un empātiju. 

 

Informāciju sagatavoja: Sociālās patversmes un Nakts patversmes vadītāja      L. Ļaļina

 

 

Pēdējās izmaiņas veiktas: 23.09.2021 06:08