Daugavpilī pieaug atbalsts jaunām ģimenēm, jubilāriem un bāreņiem

 

izvadītajā nedēļā Daugavpils pilsētas domes kārtējā sēdē deputāti akceptēja grozījumus vairākos saistošajos noteikumos, kas paredz pašvaldības materiālā atbalsta palielināšanu mazaizsargātām personām: šogad ievērojami pieaugs bērna piedzimšanas pabalsts, kļūs plašāks jubilejas atbalsta saņēmēju loks un dubultosies tā summa, kā arī būtiski palielināsies sociālās garantijas bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem.

Tiesības saņemt bērna piedzimšanas pabalstu 500 euro apmērā līdzšinējo 300 euro vietā ir vienam no bērna vecākiem, kura deklarētā pamata dzīvesvieta ne mazāk kā 9 mēnešus pirms bērna piedzimšanas ir Daugavpils pilsēta. Jubilāriem atbalsts tiek piešķirts, pamatojoties uz Iedzīvotāju reģistra ziņām.

Grozījumi saistošajos noteikumos ir iesniegti apstiprināšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) un stāsies spēkā aptuveni pēc mēneša. Līdz tam brīdim atbalsts palielinātā apmērā izmaksāts vēl netiek, taču Sociālā dienesta speciālisti norāda: grozījumiem stājoties spēkā, palielinātos atbalstus varēs saņemt visi šogad dzimušie un jubilāri.

Pēc VARAM apstiprināšanas stāsies spēkā arī grozījumi saistošajos noteikumos par sociālām garantijām bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem. Vienreizējs pabalsts sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei pieaugs no 249,71 euro līdz 600 euro, bet vienreizēja pabalsta apmērs mājokļa iekārtošanai tagad būs 1000,00 euro līdzšinējo 285,00 euro vietā. Šo pabalstu varēs saņemt apmēram 30 bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni vecumā no 18 līdz 24 gadiem.

Daugavpils Sociālais dienests atgādina, ka pieteikties pabalstu saņemšanai var ne tikai klātienē, bet arī jums ērtā laikā, iesniedzot elektronisku pieteikumu portālā www.latvija.lv. Tālruņi uzziņām: 654 49907, 654 49908.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Pēdējās izmaiņas veiktas: 05.02.2020 11:52