Kolēģi no Minskas augstu novērtēja Daugavpils Sociālā dienesta darba pieredzi

 

Trīs dienas, no 6. līdz 8. jūnijam, Daugavpilī darba vizītē atradās Valsts iestādes " Minskas Padomju rajona iedzīvotāju sociālās apkalpošanas teritoriālais centrs " direktore Svetlana Privalova un viņas vietniece Viktorija Antonova.  Baltkrievu kolēģi atbrauca  Daugavpili 2018. g. 5. februārī parakstītā sadarbības līguma ar Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādi "Sociālais dienests" ietvaros. Viešņas no Minskas apmeklēja visas Dienesta  struktūrvienības: Sociālās palīdzības nodaļas Klientu apkalpošanas centru  Lāčplēša iela 39, sociālo pakalpojumu organizācijas sektora Vienības ielā 8 un K. Valdemāra 13, kā arī sociālo pakalpojumu sniedzējus: Sociālās un Nakts patversmes Šaurā ielā 23, Ģimenes atbalsta centru/patversmi un Grupu dzīvokļus Šaurā ielā 26, Sociālo māju Šaurā 28, Dienas centru "Saskarsme" Liepājas ielā 4, kā arī Dienas aprūpes centru personām ar garīga rakstura traucējumiem Arhitektu ielā 21. Kolēģiem no Baltkrievijas tika sniegta izsmeļoša informācija par visu Sociālā dienesta struktūrvienību darbu, notika noderīga pieredzes apmaiņa. Viesi augstu novērtēja piedāvāto sociālo pakalpojumu un palīdzības klāstu, it īpaši tos pakalpojumus un palīdzības veidus, kas ir domāti personām ar invaliditāti. Vislielāko interesi izraisīja Grupu dzīvokļu pakalpojums, kuru Sociālajā dienestā paredzēts attīstīt deinstitucionalizācijas (DI) projekta ietvaros.

Papildus darba programmai, viesi apmeklēja galvenos pilsētas Svētku pasākumus kā oficiālā Svētku viesu delegācija,  apmeklēja Daugavpils teātra mūziklā "Džeina Eira" pirmizrādi.  Turklāt, vizītes programmā bija Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja,  Šmakovkas muzeja, Daugavpils Baltkrievu kultūras Centra un M.Rotko Mākslas centra apmeklējums.

Paldies mūsu Baltkrievijas kolēģiem par tik noderīgu un konstruktīvu sadarbību, un ceram uz tās turpmāku veiksmīgu turpinājumu.

Informāciju sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes “Sociālais dienests” sabiedrisko attiecību un e-pakalpojumu speciālists Marina Gorkina.

    

Pēdējās izmaiņas veiktas: 04.09.2018 08:59