Nakts patversme gatava ziemas periodam

 

Siltajā gada laikā klientu šeit nav daudz. Bet līdz ar aukstuma iestāšanos darba apjoms Nakts patversmē Šaurajā ielā 23 krietni pieaug. Lai gan īstais sals vēl nav sācies, patversme ir gatava uzņemt klientus visu diennakti. Šeit tiek īstenota arī speciāla programma „Karsts ēdiens – veselīga vide”, kuras ietvaros ikviens, kuram tas ir nepieciešams, var saņemt karstās pusdienas.  

Šis pakalpojums ir pieprasīts pastāvīgi. Gada siltajos mēnešos karsto ēdināšanu ik dienu saņem aptuveni 50 cilvēku. Oktobrī ēdināšanas punktu apmeklēja vairāk nekā 1 000 trūcīgo. Sociālie darbinieki prognozē, ka, līdz ar sala iestāšanos, bezmaksas pakalpojuma saņēmēju skaits pieaugs. Jāpiebilst, ka sociālās ēdnīcas telpās šogad veikts remonts. Tagad šeit ir tīri un omulīgi, iekārtota arī improvizēta bibliotēka. Saka, ka daudzi, pēc maltītes ieturēšanas, labprāt lasa.

Atgādināsim, ka Nakts patversmes sniedzamo pakalpojumu lokā ir arī sanitārā apstrāde, šeit var saņemt drēbes, trīsreizējo ēdināšanu un pārnakšņot, bet aukstajā laikā – uzturēties visu diennakti. Patversmes darbinieki palīdz atjaunot dokumentus un nosūta uz fluorogrāfiju.

Sociālais dienests lūdz iedzīvotājus ziņot par vietām, kur nakšņo bezpajumtnieki, lai glābtu viņus no nosalšanas līdz nāvei. Jebkurā diennakts laikā var zvanīt uz Pašvaldības policijas dežūrdaļu pa tālr. 65421500.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Pēdējās izmaiņas veiktas: 02.11.2018 09:18