Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas izbraukuma sēde Salaspilī

 

2. maijā LR Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas izbraukuma sēde notika Salaspilī . Šajā pasākumā piedalījās  Daugavpils Sociālā dienesta darbinieki un Daugavpils  invalīdu biedrības pārstāve. Saeimas Sociālo un darba lietu komisija ir viena no Saeimas pastāvīgajām likumdošanas komisijām un strādā ar sociālās sfēras jautājumiem. Sociālā politika skar visu sabiedrību, tādēļ ir ļoti svarīgi izvērtēt pieņemto lēmumu ietekmi uz sabiedrību, kā arī to efektivitāti un pamatotību.

Sadarbība ar dažādām nevalstiskām organizācijām ne tikai uzlabo komisijas darba rezultātu, bet arī mazina neuzticēšanos nodrošina regulāru atgriezenisko saiti starp sabiedrību un valsti, tādējādi ļaujot likumu izstrādāšanā izvairīties no neprecizitātēm.

Komisijas sēdē tika skatīti jautājumi par sociālā nodrošinājuma pabalstu apmēriem pilngadību sasniegušajiem 1. grupas nestrādājošajiem invalīdiem kopš bērnības, pilngadību sasniegušajiem 2. grupas nestrādājošajiem invalīdiem kopš bērnības, 1. un 2. grupas nestrādājošajiem invalīdiem (kuriem nav darba stāža).

Tāpat, tikšanās runāja  par transporta kompensāciju personām, kuras nevar pārvietoties ar sabiedrisko transportu.

Pēdējās izmaiņas veiktas: 04.09.2018 09:23